Prawnicy Poznań

Prawnik to zawód, który niektórym kojarzy się bardzo dobrze – innym wprost przeciwnie. Przesądy i pospolite mity dotyczące pracy osoby dbającej o przestrzeganie litery prawa często zaciemniają prawdziwy obraz osoby podejmującej się prowadzenia praktyki prawniczej. Polskie prawo za prawnika uznaje osobę, której udało się ukończyć wyższe studia prawnicze na terenie Polski wraz z uzyskanym tytułem magistra – uznawany jest też tytuł uzyskany po studiach zagranicznych, które są uznawane na terenie Polski.

Istnieją systemy prawne, które wywodzą się z common law, które mogą uznawać prawników najniższego stopnia – czyli takich, którzy ukończyli studia humanistyczne, ale zawodowo zajmują się prawem. Jednakże jest to na chwilę obecną stosunkowo rzadkie zjawisko, ponieważ większość krajów wymaga od osób zajmujących się prawem wyższego wykształcenia uniwersyteckiego o kierunku prawniczym. Dla wykonywania zawodów prawniczych uznawanych za kluczowe wymagane są dodatkowo okresy stażu, czyli aplikacji lub asesury.
Zawody prawnicze różnego rodzaju często traktuje się jako powiązane silnie z zaufaniem publicznym. Zwykle uznaje się też za wolne zawody (szczególnie adwokata i notariusza, czasem radcy prawnego), a więc jednocześnie przynależą często do swoistego samorządu zawodowego. Poza tym trzeba dodać, że do samorządu zawodowego z reguły nie wlicza się sędziów i prokuratorów.Prawnicy na terenie Poznania:

Piotr Matysiak http://www.piotrmatysiak.pl/

Marek Zdrodowski http://www.zdrodowski.com.pl/

Kancelaria Grzybkowski-Guzek http://www.grzybkowski-guzek.pl/

Dodaj swoją stronę już teraz, za darmo. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: wieczorekjacek@tlen.pl