Adwokaci Poznań

Słowo adwokat pochodzi od łacińskiego advocatus, które z kolei wywodzi się od słowa advocare, które oznacza wezwanie pomocy (dzisiejsze słowo care znaczy po angielsku opieka i również wywodzi się od tego wyrażenia). Zadaniem adwokata jest udzielanie prawnych porad oraz prowadzenie spraw klientów przed obliczem sądu.
Każdy adwokat może swoje obowiązki wykonywać w większych zespołach adwokackich, ale może też pracować indywidualnie. Aby zostać adwokatem koniecznym jest ukończenie studiów prawniczych oraz odbycie aplikacji adwokackiej. Jest to praktyka zakończona egzaminem adwokackim. W przypadku osób, które posiadają naukowy tytuł profesora albo doktora habilitowanego w dziedzinie prawa nie muszą odbywać aplikacji ani zdawać takiego egzaminu.

Głównym zadaniem adwokata jest dawanie klientom pomocy prawnej, wszelkiego rodzaju porad, opinii, projektów aktów prawnych, oraz co najważniejsze w tej kwestii – reprezentowaniu klientów przed różnego rodzaju urzędami i sądami. Aby wykonywać zawód adwokata należy być wpisanym na listę adwokatów okręgowej rady adwokackiej. Obecnie lista adwokatów na terenie Polski obejmuje ponad siedem tysięcy nazwisk.Adwokaci na terenie Poznania:

Paweł Żywiecki http://www.zywiecki.com.pl/

Marcin Oźminkowski http://www.ozminkowski.pl/

Jerzy Krotowski http://www.krotoski-adwokaci.pl/

Dodaj swoją stronę już teraz, za darmo. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: wieczorekjacek@tlen.pl